Egy matematikus szerint ekkor van a legnagyobb esélyed, hogy megtaláld az igazit
Hannah nem csak egy egyszerű tanulmányt készített, matematikaalapú kutatásaira támaszkodva megírta A szerelem matematikája című könyvét, amiben többek között azt is elárulja, várhatóan mikor kopogtat be hozzánk a nagy Ő.
Fordulópontot jelent a 27. év
Hannah azt találta, hogy a szerelmi életünk kb. 37%-a korlátozódik a 27 éves előtti életkorunkra, és úgy véli, ennyi időnk van arra, hogy megtaláljuk az igazi szerelmet. Vajon miért? Hannah szerint eddigre érjük el azt az érettségi szintet, ami alkalmassá tesz minket arra, hogy igazán komolyan gondolkodjunk a párkapcsolatainkról.
A matematikus saját példáját, tapasztalatait is felhasználta a könyve megírása során. Úgy gondolja, saját maga is ekkora jutott el oda, hogy megfelelő konzekvenciákat tudott levonni a korábbi párkapcsolataiból.
Szerinte ugyanakkor nagyon fontos megkülönböztetnünk az igaz szerelmet és úgy általában a párkapcsolatokat, a partnereket. Továbbá kiemelte azt is, hogy a 27. életév betöltése természetesen nem jelenti azt, hogy valaki ne találhatná meg előbb, vagy éppen később a nagy Őt. Utóbbira a matematikusnak is van egy felső határa, így egy pontos időintervalluma. Hannah szerint 27-35 között van a legnagyobb esélye, hogy megtaláljuk az igaz szerelmünket.
Nincs miért aggódnia azoknak sem, akik betöltik a harmincat. Hannah statisztikái azt mutatják, hogy azok, akik kivárnak, és nem döntenek „túl korán” egy ideálisnak vélt partner mellett, azok nagyobb eséllyel jutnak el oda, hogy valóban egy ember mellett éljék le az életüket.
Válogatni nem rossz, hanem egyenesen hasznos
Hannah úgy véli, a válogatás egyáltalán nem rossz szokás, még ha úgy is élik meg sokan, hogy reménytelen a szerelmi életük, és már egészen elkeseredettek azért, mert nem találják az ideális jelöltet.
Saját statisztikái szerint akár 40 éves korig is eltarthat ez az időszak, és abszolút „belefér” a keresgélés időszakába. A matematikus szerint valójában a legjobb, amit tehetünk, hogy válogatunk a jelöltek között, és ez különösen ideális lehetőség 15 és 27 között.
Hannah az előadásain elmondta azt is, hogy ha kizárólag a külső alapján, csakis a vonzerő szerint válogatunk, akkor azzal automatikusan elutasítjuk a jelöltjeink közel 40%-át. Szerinte ez hiba, mert az első szerelmi tapasztalások javítják a megfigyelés képességét. Lehetővé teszik, hogy a későbbiekben megkülönböztessük azokat a jelölteket, akik valóban ideálisak lehetnek számunkra.
Éppen ezért a matematikus azt javasolja, hogy nyitottabban álljunk az ismeretségek elé, és inkább több ajtót hagyjunk nyitva, mint kevesebbet. Ne féljünk tapasztalni, új, elsőre nem feltétlenül ideálisnak tűnő jelöltekkel társalogni, találkozni, vagy éppen esélyt adni nekik.
Forrás: bien.hu